Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai

Ka daryti, jeigu esant tuščiai naikiklio dėžei įsijungia informacinis diodas informuojantis apie perpildytą naikiklio dėžę?

  • Mažuose dokumentų naikikliuose (su fotoelementu), galvos apatinėje dalyje yra fotoelementas, kurį reikėtu surasti ir nuvalyti. Geriausia tai padaryti naudojant dulkių siurblį, o po to nuvalyti skudurėliu naudojant pvz. Fellowes antistatines valymo putas. Didžiausios problemos dėl popieriaus dulkių kyla tuomet, kai nenaudojama alyva dokumentų naikiklims smulkinantiems į fragmentus. Pagrindinė šis alyvos paskirtis yra nuimti elektrostatinį krūvį. Įelektrintos dalelės prilimpa prie naikiklio mechanizmo detalių ir ilgainiui gali blokuoti net ir paties naikiklio darbą bei jį sugadinti. Jeigu neturite specialios alyvos galite naudoti kitą augalinį aliejų.
  • Dideliuse naikikliuose su mechaniniu daviklių, susilenkęs popierius gali blokuoti daviklio veikimą. Tokiu atveju reikėtų jį atblokuoti.

Ką daryti, jeigu atlikus darbo ciklą naikiklis automatiškai neišsijungia?

  • Dažniausiai to priežastimi yra popieriaus gabalėliai arba popieriaus dulkės, kurios uždengia fotoelementą popieriaus padavimo angoje. Naikiklį reikėtų išjungti iš tinklo ir išvalyti popieriaus angą. Atliekant valymą, negalima naudoti aštrių įrankių, kurie gali pažeisti permatomą fotoelementų paviršių.
  • Naikikliuose smulkinančiuose į fragmentus, susikaupęs elektrostatinis krūvis pritraukia prie mechanizmo detalių popieriaus dulkes ir smulkias daleles. Tokio tipo naikiklius būtina tepti naudojant specialią Fellowes alyvą. Negalima naudoti mineralinių arba aerozolyje esančių alyvų kaip pvz. WD-40.

Ką daryti, jeigu naikiklio darbas blokuojamas naikinant mažesnį popieriaus lapų kiekį negu anksčiau?

  • Naikiklius, smulkinančius popierių į juosteles reikėtų siųsti į serviso centrą.
  • Naikiklius, smulkinančius į fragmentus, jeigu popierius nėra užstrigęs reikėtų sutepti ir apie 1 minutę perjunginėti į padėtis pirmyn/atgal. Jeigu atlikus šiuos veiksmus problemos nedingsta, naikiklį reikėtų siųsti į serviso centrą.
  • Jeigu popierius užstrigo, ir kamščio pašalinti nebeįmanoma, naikiklį reikėtų nusiųsti į serviso centrą kur būtų pašalintas kamštis o naikiklis būtų suteptas. Bandymas pašalinti popieriaus kamštį naudojant žirkles, atsuktuvus ar kitokius įrankius, dažniausiai baigiasi dar didesniais, negarantiniais įrangos sugadinimais.